Nadal szukamy studentów lub doktorantów z zaburzeniami w spektrum autyzmu,
którzy chcieliby wziąć udział w projekcie.
Politechnika Opolska jako 1 z 40 uczelni wyższych została zakwalifikowana do innowacyjnego projektu "Asystent studenta z ASD".
W ramach tego projektu student/doktorant ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera, może otrzymać profesjonalną pomoc asystenta
w czasie realizacji procesu kształcenia.
Korzyści z udziału w projekcie dla studenta/doktoranta z ASD:
- Celem projektu jest zwiększenie szans u studentów/doktorantów z ASD na ukończenie studiów oraz ich aktywizację społeczną i zawodową.
- Student z ASD uzyska wsparcie ze strony tzw. asystenta w procesie studiowania (dotyczy to spraw administracyjnych i dydaktycznych).
- Dodatkowo sam student/doktorant może określić jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje najbardziej.
- Student z ASD nie ponosi żadnych kosztów.
- Poprzez udział w projekcie student przyczyni się do wypracowani modelu wsparcia studentów z ASD na naszej uczelni. Dzięki temu przyszli studenci z ASD będą mogli też korzystać z takiego wsparcia.
Korzyści z udziału w projekcie dla Uczelni:
- Sporządzenie diagnozy uczelni (lub jej aktualizację w przypadku, gdy stosowny dokument został wcześniej opracowany) pod kątem określenia potrzeb i określenia działań w celu dostosowania modelu do potrzeb studentów z ASD.
- Wsparcie szkoleniowe ze strony trenerów - ekspertów (pedagog specjalny lub terapeuta AAC wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnozy młodzieży i dorosłych osób z ASD).
- Dostęp do materiałów szkoleniowych i specjalistycznych opracowań dotyczących tematyki ASD.
- Konsultacje prawne dotyczące wprowadzania zmian w regulacjach wewnętrznych uczelni, gwarantujących zapewnienie możliwości korzystania z nowych rozwiązań
w sposób trwały. - Wsparcie we wdrożeniu efektów wypracowanej innowacji społecznej w strukturach uczelni.
Studenci i doktoranci z Zespołem Aspergera lub z autyzmem, którzy są zainteresowani przystąpieniem do projektu proszeni są o kontakt z Panią Katarzyną Pazdan, tel. 77 449 82 11 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Do projektu można zgłosić się w każdym momencie!