CZCIONKA:
KONTRAST:

Dział Promocji, Komunikacji i Kultury

Nadal szukamy studentów lub doktorantów z zaburzeniami w spektrum autyzmu, 

którzy chcieliby wziąć udział w projekcie. 

 Politechnika Opolska jako 1 z 40 uczelni wyższych została zakwalifikowana do innowacyjnego projektu "Asystent studenta z ASD".

 W ramach tego projektu student/doktorant ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera, może otrzymać profesjonalną pomoc asystenta
w czasie realizacji procesu kształcenia.

Korzyści z udziału w projekcie dla studenta/doktoranta z ASD:

 1. Celem projektu jest zwiększenie szans u studentów/doktorantów z ASD na ukończenie studiów oraz ich aktywizację społeczną i zawodową.
 2. Student z ASD uzyska wsparcie ze strony tzw. asystenta w procesie studiowania (dotyczy to spraw administracyjnych i dydaktycznych).
 3. Dodatkowo sam student/doktorant może określić jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje najbardziej.
 4. Student z ASD nie ponosi żadnych kosztów.
 5. Poprzez udział w projekcie student przyczyni się do wypracowani modelu wsparcia studentów z ASD na naszej uczelni. Dzięki temu przyszli studenci z ASD będą mogli też korzystać z takiego wsparcia.

Korzyści z udziału w projekcie dla Uczelni:

 1. Sporządzenie diagnozy uczelni (lub jej aktualizację w przypadku, gdy stosowny dokument został wcześniej opracowany) pod kątem określenia potrzeb i określenia działań w celu dostosowania modelu do potrzeb studentów z ASD.
 2. Wsparcie szkoleniowe ze strony trenerów - ekspertów (pedagog specjalny lub terapeuta AAC wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnozy młodzieży i dorosłych osób z ASD).
 3. Dostęp do materiałów szkoleniowych i specjalistycznych opracowań dotyczących tematyki ASD.
 4. Konsultacje prawne dotyczące wprowadzania zmian w regulacjach wewnętrznych uczelni, gwarantujących zapewnienie możliwości korzystania z nowych rozwiązań
  w sposób trwały.
 5. Wsparcie we wdrożeniu efektów wypracowanej innowacji społecznej w strukturach uczelni.

Studenci i doktoranci z Zespołem Aspergera lub z autyzmem, którzy są zainteresowani przystąpieniem do projektu proszeni są o kontakt z Panią Katarzyną Pazdan, tel. 77 449 82 11 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do projektu można zgłosić się w każdym momencie!

Media społecznościowe Politechniki Opolskiej