CZCIONKA:
KONTRAST:

Dział Promocji, Komunikacji i Kultury

Zapraszamy studentów i doktorantów do wzięcia udziału w warsztatach rozwojowych.

Są to zajęcia dla grupy kilkunastoosobowej, mające na celu nabycie lub rozwinięcie konkretnych umiejętności (np. planowania swojego czasu, skutecznej komunikacji, radzenia sobie z konfliktami itd.)

Początek warsztatów przewidywany jest na 21 października 2021

 

WARSZTAT NR 1:

Typologia osobowości  czyli jak komunikować się w zespole?

Termin: 21 października (czwartek) godz. 13.30-15.30

Tematyka: Jedną z ważnych umiejętności człowieka  jest efektywna komunikacja z innymi ludźmi. Jedną z możliwych przyczyn nieefektywnej komunikacji jest niedopasowanie stylu komunikacyjnego do typu osobowości rozmówcy.

Cel: Celem warsztatu jest poznanie własnego typu osobowości oraz właściwe rozpoznawanie innych typów osobowości, aby skutecznie komunikować się z innymi.   

 

WARSZTAT NR 2:

Sposoby rozwiązywania konfliktów

Termin: 28 października (czwartek) godz. 13.30-15.30

Tematyka: Konflikt może być twórczy. Konflikt może być zagrożeniem. Która z tych opcji będzie miała miejsce w dużym stopniu zależy od naszej świadomości, wiedzy, przekonań oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach potencjalnie konfliktowych. Konflikt niesie ze sobą trudne emocje i zmusza nas do wyjścia poza strefę komfortu. I dlatego większość z nas chciałaby konfliktu uniknąć. Jednocześnie konflikt ma tę drugą twarz. Jest twórczy i prowadzi do rozwoju. Aby to było możliwe trzeba nauczyć się rozumieć naturę konfliktu i umieć w nim wytrwać.

Cel: Celem warsztatu jest poznanie sposobów reagowania na konflikt oraz autodiagnoza stylu zachowania w konflikcie.

 

WARSZTAT NR 3:

Skuteczne metody uczenia się

Termin: 4 listopada (czwartek) godz. 13.30-15.30
Tematyka: W nauce nie chodzi o to, ile się uczymy, ale jak to robimy. Każdy chciałby zdobywać wiedzę w sposób skuteczny, a na dodatek dobrze ją zapamiętywać. Psycholodzy zalecają opracowanie własnego harmonogramu nauki. Można tego dokonać, bazując na opracowanych technikach o potwierdzonej skuteczności.

 Cel: Celem warsztatu jest poznanie własnego (osobistego) stylu uczenia się. Dodatkowo zdobycie wiedzy na temat metod uczenia się, m.in. łańcuchowa metoda kojarzeniowa, mapa myśli itp.

 

WARSZTAT NR 4:

Zarządzanie sobą w czasie

Termin: 18 listopada (czwartek) godz. 13.30-15.30

Tematyka: Podstawą skutecznego organizowania własnej pracy powinno być uświadomienie sobie, że tak naprawdę nie da się zarządzać czasem. To bowiem byt zupełnie niezależny i niemożliwy do kontrolowania. Należy więc skupić się na tym, jak zarządzać sobą w czasie – jak przejąć odpowiedzialność za własną efektywność.

Cel: Celem warsztatu jest sprawdzenie jak każdy z nas zarządza swoim czasem. Dodatkowo poznanie narzędzi ułatwiających planowanie: zasady Pareto, zasady SMART oraz matrycy zarządzania czasem.

 

WARSZTAT NR 5:

Komunikacja interpersonalna

Termin: 25 listopada (czwartek) godz. 13.30-15.30

Tematyka: Obecnie jest wiele definicji określających czym jest komunikacja interpersonalna. W najprostszym ujęciu, jest to umiejętność porozumiewania się w kontaktach międzyludzkich. Istotą komunikacji jest umiejętność skutecznego oraz efektownego porozumiewania się. Nadając komunikat dążymy do tego, aby został on zrozumiany przez adresata - to znaczy odebrany w sposób, który umożliwi mu poprawne odczytanie intencji oraz zamierzeń nadawcy.

Cel:  Celem warsztatu jest poznanie własnego stylu komunikacji. Ponadto zdobycie wiedzy na temat porozumiewania się w sposób efektywny, z nastawieniem na słuchanie, zrozumienie i umiejętne przekazanie informacji zwrotnej.

 

MIEJSCE -->  Kampus II, ul. Prószkowska 76, budynek nr 6, sale 19 i 20

ZGŁOSZENIA należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając numer wybranego warsztatu

FORMA SZKOLENIA: stacjonarnie przy zachowaniu środków ostrożności (wymóg posiadania maseczki oraz zachowania odległości między uczestnikami warsztatu)

LICZEBNOŚĆ GRUPY: do 15 osób

Media społecznościowe Politechniki Opolskiej